ZNAMY SIĘ TYLKO Z EKRANU 21.04.2020 r zajęcia poranne

Witam Was serdecznie!

Czy pamiętacie jaki jest dzisiaj dzień tygodnia? Jaki był wczoraj, a jaki będzie jutro? Pewnie sobie świetnie poradziłyście przypominając bajkę „Tydzień dzieci miał siedmioro”.

No to zaczynamy. Na początek „Postacie z bajek” – zabawa ruchowa, ćwiczenie pamięci. Popatrzcie na ilustracje – Czerwonego Kapturka, wilka, Baby Jagi, Jasia i Małgosi, Śpiącej Królewny, Kopciuszka. Wspólnie z rodzicami ustalcie ruch, gest charakterystyczny dla danej postaci, np. Czerwony Kapturek – zrywanie kwiatków i wkładanie ich do koszyczka, wilk – skradanie się na paluszkach, Baba Jaga – latanie na miotle, Jaś i Małgosia – spacer w podskokach, Śpiąca Królewna – ułożenie się na podłodze na plecach, Kopciuszek – zamiatanie podłogi. Rodzic włącza muzykę, przy której będziecie swobodnie tańczy Kiedy mama lub tata pokaże Wam obrazek którejś z postaci, wykonujecie wcześniej ustalony ruch.

A teraz zapraszam Was na zabawę „Czy to prawda”. Polega ona na odróżnianiu sytuacji realnych od fikcyjnych. Przyjrzyjcie się obrazkom i spróbujcie oddzielić je na prawdziwe – tzn. takie, z którymi spotykacie się na co dzień, i nieprawdziwe, fikcyjne – które mogą się zdarzyć np. tylko w bajkach. Jak myślicie – Czy powinniśmy wierzyć we wszystko, co zobaczymy i usłyszmy w telewizji?

A na koniec trochę się poruszamyWiosenny spacer”. Dobierzcie się z rodzicami w pary. Jedna z osób w parze jest babcią, druga wnuczką/wnuczkiem. „Babcie” kucają, a „wnuczkowie” prowadzą je za rękę. Po spacerze następuje zamiana ról.

A teraz pora na ćwiczenia z książki KP 4 s.4

Jestem ciekawa co smacznego przygotowała dzisiaj dla Was p. Monika:)

Ściskam Was mocno:)

A.Ilnicka