13.05.2020r.- zajęcia poranne. „Zabawy matematyczne”.

Dzień dobry Starszaki Przedszkolaki.

Dziś dla Was przygotowałam trochę zabaw matematycznych.

Gotowi?..:) To zaczynamy:)

„Policz ile”- zabawa matematyczno- ruchowa.

Do tej zabawy potrzebna będzie ilustracja, która znajduje się poniżej. Przyjrzyjcie się uważnie planszy , następnie policzcie i wykonajcie określone czynności( uwaga nie trzeba jej drukować:)).:

Ile jest na obrazku biedronek?- zrób tyle przysiadów.

Ile jest mrówek?- zrób tyle skłonów.

Policz, ile jest na obrazku ślimaków? – klaśnij tyle razy w ręce.

Ile skacze żabek ? – podskocz  tak jak żabka tyle razy ile jest żabek.

Policz, ile jest  motyli? – tupnij tyle razy noga.

Ile jest bocianów ? – zrób tyle pajacyków.

Rozruszani?

To teraz czas na kolejną zabawę :

„Pyłek do ula” – zabawa matematyczno-manualna. Narysuj na kartce papieru kwiatek , na którym umieszcza małe pomponiki lub guziki (jako pyłek) Jako plaster miodu może być np.: żółta miseczka lub żółta kartka papieru. Do zabawy potrzebna będzie kostka do gry (dla utrudnienia większa ilość) i pęseta. Rodzicu poproś dziecko o rzucenie kostką/kostkami do gry i przeniesienie palcami lub pęsetą tyle „pyłku” z kwiatka na plaster miodu, ile wskazuje kostka/kostki. Po kilku powtórzeniach zlicz łączną ilość pyłku (pomponików lub guzików).

„Łąkowe rachunki”- zabawa matematyczna.

Zapraszam Was do rozwiązania zadań tekstowych.
Możecie do tej zabawy wykorzystać klocki, guziki, dowolne liczmany, jakie macie w dużej ilości w domu

•  Do ula wleciały 2 pszczoły, po chwili dołączyło do nich jeszcze 8 pszczół. Ile pszczół wleciało do ula?
  • Kasia zauważyła w swoim ogródku 6 pszczół. Po chwili dołączyły do niej jeszcze 4 pszczoły. Ile pszczół było w ogródku Kasi?
  • Na łące latało 9 pszczół. Po chwili 5 z nich odleciały do ula. Ile pszczół zostało na łące?
  • Karol zerwał na łące 8 stokrotek, a w swoim ogródku jeszcze 5 stokrotki. Ile kwiatów zebrał Karol?
  • Tomek miał 15 stokrotek. 6 kwiatów oddał koleżance. Ile stokrotek zostało Tomkowi?
  • Ala miała w wazonie 13 stokrotek. Po kilku dniach 4 stokrotki zwiędło. Ile kwiatów zostało Ani?

Na koniec mam dla Was 2 karty pracy:

To już wszystko na dziś.

Pozdrawiam.

Do zobaczenia jutro.