24.04.2020r. zajęcia popołudniowe „EKOLOGICZNE ZABAWY”

Dzień Dobry Starszaki Przedszkolaki.

Dziś już mamy Piątek…ale ten czas szybko leci… Piękna pogoda za oknem:) Dajcie znać o sobie. Jak się miewacie? co robicie ? Czekamy:).

Zapraszam do naszych popołudniowych zajęć:).

1. „Jak należy się zachować?” – Waszym zadaniem jest  opowiedzenie, co w takiej sytuacji należałoby zrobić. Pamiętajcie, aby wypowiadać się pełnymi zdaniami.

Widzisz, że w przedszkolnej sali obok kosza na śmieci leży zgnieciona kartka. Co robisz?

Podczas pobytu w ogrodzie Twój kolega łamie gałęzie drzew. Jak zareagujesz?

Jesteś świadkiem, jak Twój kolega depcze kwiatki w parku. Co robisz?

Podczas wycieczki do lasu Twoja koleżanka głośno śpiewa. Jak zareagujesz?

W przedszkolu podczas mycia ząbków Twój kolega ma cały czas odpuszczoną wodę. Co robisz?

2. Pamiętajcie, żeby dbać o naszą planetę ale i o porządek wokół nas. Do tego potrzebny jest nam ruch, żeby być sprawny i mieć dużo sił. Zachęcam do ćwiczeń z elementami kinezjologii edukacyjnej wg Paula Dennisona. Możecie je wykonać na stojąco lub siedząc podczas słuchania muzyki relaksacyjnej

Przebieg zajęć:

 Masowanie na własnym ciele punktów „na myślenie”, jedna dłoń ułożona na pępku, druga palcem wskazującym masuje ruchem kolistym okolice środka klatki piersiowej. Po chwili ćwiczenie powtarza się ze zmianą ról rąk.

 Nogi skrzyżowane, ręce skrzyżowane na piersiach, palce dłoni wsunięte pod pachy, kciuk zostaje na zewnątrz, język „przyklejony” do podniebienia, oczy mogą być otwarte, mogą zostać zamknięte. Po kilku chwilach dziecko kończy ćwiczenie, otwiera oczy, równolegle ustawia stopy, z palców dłoni na wysokości pępka robi piramidkę, połączone kciuki i palce wskazujące i serdeczne tworzą trójkąt.

 Ćwiczenia naprzemienne „Pajacyki”: prawa dłoń do góry, lewa noga na bok, palce stopy dotykają podłogi, zmiana ról.

 Ziemia, woda, powietrze – zabawa ruchowa

Stańcie prosto i poproście rodzica o podawanie poleceń. Możecie wykonać ćwiczenia w domu lub ogrodzie. Gotowi?! Start!

Na hasło:

 Ziemia – dotknijcie dłońmi podłogi;

 Woda – chwyćcie się dłońmi za kolana;

 Powietrze – podnieście ręce do góry, wskazując przestrzeń nad sobą (chmury)

3. Podsumowując wiadomości z całego tygodnia posłuchajcie bajki edukacyjnej „Ekologiczny dom” .

4. Zapraszam Was do zabawy plastycznej z wykorzystaniem papierowej rolki. Zabawcie się w malowanie mniszka lekarskiego.

Jestem ciekawa Waszych prac plastycznych :):)

Pochwalcie się.

Życzę Wam miłego Weekendu!!

Pozdrawiam Was Moi Mili.

Pani Sylwia.