8.05.2020r.- zajęcia popołudniowe.

Dzień dobry Starszaki Przedszkolaki:):).

Dziś już mamy piątek…weekendu początek::)

Gotowi…Zaczynamy:

1. W celu utrwalenie zawodów mam dla Was piosenkę  pt. „Poznajemy zawody” link do niej znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=u_2RTNZvFrc

Rodzicu włącz piosenkę dziecku. Po wysłuchaniu piosenki rodzic zadaje pytania: Jaka była piosenka? O kim była? Jakie zawody były wymienione? Jaki zwód zdaniem dziecka jest najważniejszy?

Kominiarz – wysoko wchodzi po drabinie

Weterynarz leczy chorą  zwierzynę

Strażak – gasi straszliwe pożary

Ref. Magik hokus pokus

Magik hokus pokus

pokazuje czary

Krawiec – szyje prześliczne ubrania

Rolnik na polu krowy swe zagania

Kucharz – zmywa zabrudzone gary

Magik hokus pokus

pokazuje czary

Abrakadabra razem z nami czaruj,

wszystkie marzenia spełniamy od razu,

jako dzieci wielkie moce mamy,

Zatem hokus pokus  x8

pokazujemy czary

2. Magik hokus pokus- nauka I zwrotki i refrenu.

Rodzic czyta tekst piosenki, dziecko powtarza, można mówić raz cicho , raz głośno, wolno-szybko. Zachęcam do zabawy „dziury w tekście”. Po kilku powtórzeniach dziecko samo ma dopowiedzieć słowa piosenki. Gdy już dziecko opanuje tekst, rodzic ponownie włącza piosenki. Dziecko zamienia się w piosenkarkę/piosenkarza a rodzic na widowni kibicuje.

3. Czas się trochę poruszać – wcielcie się w różne zawody:

•          „Listonosz” – każde dziecko wyobraża sobie, że jest listonoszem wrzucającym listy ludziom do skrzynek. Stoi w pozycji wyprostowanej, trzymając ugięte w łokciach ręce na wysokości klatki piersiowej. Dziecko wykonuje wypad w bok, uginając lekko kolana i prostując ręce rozkładaj je jednocześnie na boki. Później wraca do pozycji wyjściowej i robi wypad w przeciwną stronę.
  •          „Górnik” –  tym razem wyobraźcie sobie, że jesteście górnikiem zjeżdżającym pod ziemię do kopalni. Każde dziecko robi kilka przysiadów.
  •          „Fryzjer” – wyobraźcie sobie, że jesteście fryzjerem i tniecie nożyczkami. Dziecko kładzie się na plecach, unosi nogi do góry i robi delikatne wymachy (nożyce)
  •          „Kelner” – wyobraźcie sobie, że jesteście kelnerem i rozglądacie się, czy goście czegoś potrzebują. Każde dziecko stoi prosto, trzymając ręce na biodrach i wykonaj skręty tułowia.

Do zobaczenia w poniedziałek.

Pozdrawiam.

P. Sylwia.