Dzień trzydziesty piąty 13.05.2020r. – zajęcia popołudniowe

Dzień trzydziesty piąty 13.05.2020r. – zajęcia popołudniowe

Dzień dobry Kochane Starszaki 🙂

Tematem dzisiejszych zajęć popołudniowych będzie kolejny afrykański zwierzak…? Rozwiążcie proszę zagadkę, a dowiecie się kto wystąpi dzisiaj w roli głównej.

Wielkie łapy

Wielka głowa

Wokół głowy grzywa płowa

Kłopot musi mieć prawdziwy

Z uczesanej takiej grzywy (lew)

Tak, to lew, zwierzę uważane za króla dżungli. Zobaczcie krótki film o lwach 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Ab7C9F6e17E

A teraz zapraszam Was na zajęcia plastyczne.  Maska lwa – to zadanie na dzisiaj 🙂

Potrzebny będzie talerzyk papierowy lub kawałek tekturki, nożyczki, klej i  papier kolorowy (brązowy, szary, czarny, pomarańczowy i żółty) lub inny – to zależy od Waszej fantazji. Poniżej przykładowa instrukcja wykonania pracy.

https://pl.pinterest.com/pin/25684660352624544/

Po wykonaniu maski i zrobieniu sobie zdjęć  –  myślę, że warto, gdyż nie co dzień bywa się lwem 🙂 spróbujcie samodzielnie go narysować.

https://www.youtube.com/watch?v=Kb54-Aq25As

Wczoraj narysowaliście słonia, dzisiaj lwa, a jakie zwierzę będzie następne …?? Na koniec tygodnia będziecie mieli kolekcję afrykańskich zwierząt samodzielnie narysowanych.

A na zakończenie dzisiejszych zajęć proponuję wspólną zabawę z mamą lub tatą polegającą na układaniu matematycznych zadań tekstowych i rozwiązywanie ich. Macie dużą fantazję i wierzę, że Wasze zadania będą bardzo ciekawe i trudne. A oto przykład takiego zadania.

Był piękny, upalny dzień. Na polanie przy wodopoju odpoczywała lwia rodzina. W cieniu wysokich traw leżał tata lew, były tam też trzy dorosłe lwice i pięć małych lwiątek. Ile lwów było na polanie ?

Jeżeli macie pod ręką jakieś przedmioty, które mogą służyć do liczenia, ułóżcie je na stole lub dywanie –  to ułatwi Wam zadanie.

To tyle na dzisiaj. Jutro kolejne zwierzę. Do „zobaczenia” – miłego popołudnia 🙂

p. Małgosia

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl