WYCIECZKA DO KIEŁPINA

W piątek 15.06.2018 oraz w poniedziałek 18.06.2018 wybraliśmy się na naszą wycieczkę. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, każdy nie mógł się już doczekać nadejścia tego dnia.

Celem naszej wycieczki było gospodarstwo agroturystyczne w Kiełpinie koło Kartuz. Droga minęła nam bardzo szybko i zanim się spostrzegliśmy byliśmy na miejscu.

Jak tylko zajechaliśmy, czekało na nas pierwsze zadanie- samodzielny wypiek pysznych bułeczek. Pani gospodyni opowiedziała nam jak powstaje ciasto na takie bułeczki, a także pokazała nam ogromny piec, w którym takie bułeczki są wypiekane. Później natomiast dostaliśmy masę solną i mogliśmy z niej ulepić figurkę- pamiątkę dowolnego kształtu.

Po tym „ciężkim” zajęciu przyszedł czas na spacer…

Zostaliśmy oprowadzeni po całym gospodarstwie. Widzieliśmy gąski, kury, perliczki, bażanty, gołębie a nawet pawie. Widzieliśmy także owieczki, kózki i jednego groźnie wyglądającego kozła. Obejrzeliśmy narzędzia jakimi dawniej posługiwano się na wsi przy uprawie roli. Potem poszliśmy do stajni, gdzie zapoznaliśmy się z konikami oraz mieliśmy okazję doświadczyć prawdziwego dojenia krów.

Szczęścia dopełniły: przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy i na zakończenie przejażdżka na koniach. Byliśmy bardzo szczęśliwi i dość zmęczeni- połowa z nas zasnęła w autokarze w drodze powrotnej do przedszkola. 🙂

To była cudowna wycieczka, nie możemy już doczekać się kolejnej!

 

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    biuro@przedszkole23gda.pl