WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO MARSZEWO

Delfinki wybrały się na wycieczkę, której celem był Leśny Ogród Botaniczny Marszewo, położony w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zajęcia edukacyjne  poprowadziła dla nas Pani leśniczy. Wędrowaliśmy z nią leśnymi ścieżkami dotykając jesiennego lasu. Sprawdziliśmy, że sosnowa kora jest porowata a bukowa gładka, poczuliśmy ukłucie igiełek świerkowych i miękkość zielonego mchu. Odnaleźliśmy małe dębowe samosiejki. Przedszkolaki  wiedziały, że należy zachowywać się cicho, nie hałasować, bo można spłoszyć zwierzęta. Taki spacer to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań przyrodniczych, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Pogoda się udała, nastroje dopisały, dzieci były radosne i wesołe, co widać na załączonych zdjęciach.