ZAKŁADAMY HODOWLE ROŚLIN W PRZEDSZKOLU

Już od pierwszych dni marca całe przedszkole przygotowywało się na przyjście wiosny. W naszych salach robiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kącikach przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W każdej z grup założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona (m.in. rzeżucha, owies, groszek, fasola), rozsadzały kwiaty cebulkowe tj. żonkile, hiacynty.
Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, i to czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają również o tym by sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlać swoje rośliny.

Dodatkowo każda grupa sadziła również cebulki kwiatów do skrzynek, które w cieplejsze dni zostaną wystawione na taras i będą ozdobą przedszkola przez długi czas.

biuro@przedszkole23gda.pl